تبلیغات
عاشق مهدی

Auto Forwarding .......

نویسندگان
ازحضرت صادق علیه السلام روایت شده‌كه رسول خدا در شبی‌كه مخصوص به ام سلمه (یكی از همسران وی) بود در خانه او بودند. او در اثنای شب پیامبر را ندید؛ از این رو ناراحت شد و در اطراف خانه به جستجوی وی پرداخت تا سرانجام پیامبر را دید كه در گوشه‌ای از بیت ایستاده دست‌ها را بلند كرده گریه می‌كند و می‌گوید:
اللهم لا تنزع منّی صالح ما اعطیتنی ابداً اللهم و لاتكلنی الی نفسی طرفة عین ابداً اللهم لا تشمت بی عدوّاً و لاحاسداً ابداً اللهم لا تردّنی فی سوء استنقذتنی منه ابداً
بار خدایا! آنچه ازشایستگی‌ها به من عطاكردی ازمن مگیر. بارخدایا! مرا حتی به اندازه چشم بر هم زدنی به خودم وامگذار. بارخدایا! دشمن یا حسدبرنده‌ای را به شماتت و سرزنش من وامدار. بارخدایا! مرا به سوء و بدی كه از آن نجاتم دادی و رهاندی بازمگردان.
ام سلمه به كناری رفت و شروع به گریه و زاری كرد به طوری كه پیامبر صلی الله علیه و آله به سراغ او رفت و فرمود: «چرا گریه می‌كنی؟» می‌گوید: عرض كردم: «پدرم و مادرم فدای تو! چگونه نگریم در حالی كه تو با آن مكانی كه از سوی خدا داری كه تَرك اولای گذشته و آینده تو را بخشیده، از خدا درخواست می‌كنی كه هرگز دشمن یا حسودی تو را شماتت نكند را به ناراحتی و نگرانی‌ای كه از آن نجاتت داده، بر نگرداند و آن شایستگی‌ها كه به تو عطا كرده از تو نگیرد و اینكه هرگز تو را حتی به اندازه یك چشم بر هم زدن به نفس خودت وا مگذارد.
فرمود:
ای امّ سلمه: و ما یومننی و انما وكل الله یونس بن متی الی نفسه طرفة عین فكان منه ما كان
چه چیز مرا ایمن گردانیده است حال آنكه خداوند به یك چشم بر هم زدن، یونس را رها كرده و به خود واگذاشت؛ پس، از او صادر شد آنچه كه صادر گردید.
هر یك از این چهار فقره دعای پیامبر بزرگوار كه در دل شب انشا كرده و با خدا زمزمه می‌نموده‌اند بسیار قابل توجه است و برای یك انسان عارف به خدا، بسیار ارزنده و سازنده می‌باشد به ویژه جملة دوم: «اللهم و لا تكلنی الی نفسی طرفة عین ابداً»، این جمله را همواره به خاطر داشته باشیم و از آن روزی بترسیم كه خداوند ما را به حال خود رها كند كه به تحقیق راه انسان در آن روز جز به سوی دوزخ نخواهد بود.


طبقه بندی: داستان های مذهبی،
برچسب ها: دعای، پرسوز، پیامبر، در، سحرگاه،
[ جمعه 1390/10/16 ] [ 00:42 ] [ عاشق مهدی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج

امام زمان (عج) خطاب به میرزای قمی : این جا (ایران) خانه شیعیان ما است. می شکند ، خم می شود ، خطر هست ولی ما نمی گذاریم سقوط کند ، ما نگه اش می داریم.

با کدامین آبرو روزشمارش باشیم
عصرها منتظر صبح بهارش باشیم
سال هامنتظر سیصدواندی مرد است
آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
سال ها در پی کار دل ما راه افتاد
یادمان رفت کمی در پی کارش باشیم
ما چرا؟ خوبترین ها به فدای قدمش
حیف او نیست که ما پرچمدارش باشیم؟
اگر آمد خبر رفتن مارا بدهید،به گمانم که بنا نیست کنارش باشیم

یا اباصالح المهدی

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب